Merhaba, ben Faruk Selman Lekesiz.

1981 yılının bir ilkbahar gününde bağları ile meşhur Konya‘ nın merkez Meram ilçesinde dünyaya gözlerimi açmışım. İlk ve orta eğitimi Konya’ da, lisans eğitimimi ise İstanbul’ da Yıldız Teknik Üniversitesi’ ne Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamladım. 7 yıl ara verdiğim eğitim hayatıma 2013 yılında tamamladığım (MBA) işletme yüksek lisansı ile tekrar döndüm. 2015 yılında ise Marmara Üniversitesi’ nde Yönetim Organizasyon Doktora Programına başladım. Fakat 2016 sonundaki iş değişikliği sonrası araştırma ve makale çalışmalarına zaman ayıramadığım için belirsiz süre için ara verdim.

İş hayatımın ilk 8 yılı ülkemizin uydu işletme hizmetleri ile tanınan milli şirketi Türksat‘ ın kablo tv/kablonet ile e-devlet/bilişim birimlerinde farklı pozisyonlarda görev alarak geçti. Bu süreçte sadece teknik bir personel olarak görev almadım. Aynı zamanda işletme yönetimi ve kamu idaresine yönelik bir çok alanda farklı tecrübeleri edinme fırsatım oldu. Bu 8 yılın iş hayatımın önemli bir bölümünü içeren çıraklık ve kalfalık dönemlerini oluşturduğunu düşünüyorum.

2013 sonunda –belki gecikmiş ancak– radikal bir karar ile tekrar İstanbul’ a taşındım. Yeni iş adresim Türk Telekom Grubu(TTNET) oldu. 2014 yılı sonunda Türk Telekom grup şirketlerinin organizasyonel birleşmesi sonrasında,  Türk Telekom (Türk Telekom, Avea ve TTNET) BT Mimarı olarak her üç şirkete ait bilgi sistemleri planlama ve yönetimine yönelik tecrübelerim oldu. 2016 Aralık itibariyle Borsa İstanbul Grubu bünyesinde Takas İstanbul’ da BT Mimarisi Servis Yöneticisi olarak görev yapıyorum.

Hayatımda 3 şehir girdi şimdiye kadar. Konya, Ankara, İstanbul. Her birinde vazgeçemeyeceğim dediğim bir şeyleri geride bırakarak ayrıldım. Şimdilik İstanbul’ dayım.

İş hayatım dışında yoğun bir sosyal hayatımın olmasına gayret ediyorum. Meslek birlikleri, STK faaliyetleri, yardımlaşma faaliyetleri, eğitim, fotograf ve gezi programları bunlardan bazıları.

Diğer yandan sosyal medya ve mahremiyet, bilgi güvenliği, bilişim hukuku, kamu yönetimi, yönetim organizasyon gibi farklı disiplinlere yönelik çeşitli çalışmalarda aktif görevler alıyorum.

Profesyonel hayatım dışında; aile iletişimi, çocuk gelişimi, helal gıda, biyografi gibi alanlarda çalışmalar yapıyorum.

Evli ve 2 erkek, 1 kız  evlat babasıyım.

Detaylı ve güncel özgeçmiş bilgilerim için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

View Faruk Selman Lekesiz's profile on LinkedIn

Kişisel sitemde iş ve özel hayatıma dair deneyim, tecrübe ve tespitlerimi mahremiyet sınırları dahilinde paylaşıyorum.

Benimle sosyal medya hesaplarımdan veya iletişim sayfam üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.